Orosz katonák parancsokat tagadnak meg, és szabotálják a saját felszereléseiket a brit hírszerzés szerint
A brit elektronikus hírszerzés vezetője úgy látja, Vlagyimir Putyin a jelek szerint nagyon rosszul ítélte meg az inváziót.
A brit elektronikus hírszerzés vezetője úgy látja, Vlagyimir Putyin a jelek szerint nagyon rosszul ítélte meg az inváziót.
Az ügyben nyilatkozó amerikai tisztségviselő azt nem tudta megmondani, hogy minden katona elhagyja-e a területet.
Éppen ma öt hete, hogy Oroszország offenzívát indított Ukrajna ellen, amely miatt mostanra több mint négymillió ember menekült el az országból.
Nem hiszi el az ukrán elnök, hogy az oroszok csökkentik a harci tevékenységüket.
Palkovics László vezette minisztérium az közölte, folyamatosan jön a gáz országba, amiért a szerződésben rögzítettek szerint kell fizetnünk.
Külön tárgyalt az orosz elnök a két európai vezetővel.
Egy jelentés szerint azt vizsgálják, hogyan szabadulhatnának meg a Lada márkát gyártó AvtoVAZ-tól.
A több mint egy hónapja tartó ukrajnai háborúban – legalábbis a támadók oldalán – Vlagyimir Putyin orosz államfő neve mellett Ramzan Kadirov csecsen elnöké hangzik el a leggyakrabban. Nem véletlenül, Kadirov jövője szempontjából is döntő lehet, hogyan ér véget az offenzíva és miként teljesítenek Ukrajnában a csecsen harcosok.
A gabona, a kőolaj és a faanyag esetében is szóba jöhet a rubelelszámolás.
Április 9-én a lengyel főváros ad otthont annak az eseménynek, amely az Európai Bizottság elnöke és Kanada miniszterelnöke kezdeményezett.
A tekintélyes brit konzervatív lap külpolitikai szerkesztője szerint a Nyugat nagyon téved, amikor azt gondolja, hogy a brutális ukrajnai katonai kaland kudarca után most a végjáték következik az orosz elnök részéről.
Norvégia ezzel saját fegyver- és külpolitikáját rúgja fel.
Budapesten bukkant a nyomára a Napi.hu a Janukovics-kormány két miniszterének is.
Egészen máshogy emlékszik a Kreml és az Elyseé-palota a Putyin és Macron közötti telefonbeszélgetésre.
Az orosz–ukrán háború miatt elég fagyos lett a viszony az USA és Oroszország között. Ennek hatása pedig odafönn, a Nemzetközi Űrállomáson (ISS) is érződött.
A Facebookon, Instagramon közzétett képek avatott szemeknek nyomokat jelentenek.
A hónap elején az Egyesült Államok, az Egyesült Királyság, Kanada és Ausztrália is behozatali tilalmat rendelt el az orosz kőolajra, miután a Kreml csapatai február 24-én megtámadták Ukrajnát.
Az ukrán fél szerint a támadók hadianyagban is komoly veszteségeket szenvedtek el.
A brit miniszterelnök-helyettes szerint a zsoldostoborzás egyrészt aggasztó, másrészt rámutat az orosz hivatásos hadsereg gyengeségeire.
A válsághelyzetnek három fokozata van, ezek közül Németországban a legalacsonyabbat vezették be.